Kíváncsiak vagyunk rád, a gondolataidra

Mindenki máshogy éli meg az örökbefogadását. Van, aki az élete természetes velejárójaként éli meg az örökbefogadást, de még számukra is fontos, hogy beszéljenek, beszélhessenek róla, értő, megértő, nyitott emberekre találjanak.

Ha te is szeretnél róla beszélni, esetleg hajt az érdeklődés más mit gondolhat, vagy csak kötetlenül beszélgetnél olyanokkal, akik pontosan tudják mit érzel, mert ők is átestek rajta, csatlakozz hozzánk. Nem elemezgetünk, nem kutakodunk! Beszélgetünk, meghallgatjuk, segítünk végig menni az úton.

Örökbe fogadtak. Sokáig nem tudtam róla, de kiderült. Ez minden titok velejárója. Nem emlékszem pontosan mi éreztem abban a pillanatban, de a szüleim iránt haragot soha. Nem mentem világgá, nem taszítottam el őket magamtól, azon egyszerű oknál fogva, mivel ŐK az én Szüleim. Én pedig az Ő Gyermekük. Mi ily módon találtunk egymásra és ez így van jól.

(egy felnőtt örökbefogadott)

Miről eshet szó egy ilyen beszélgetésen?

Minden esetben kötetlen beszélgetés zajlik, de a leggyakoribb témák ezek szoktak lenni:

• Fontosnak tartod, hogy beszélj róla?
  • Milyen érzéseket táplálsz a vérszerinti szülei iránt Közömbös? Megértő? Nem érdekelnek?
  • Gondoltál valaha arra, hogy miért pont Te?
  • Amennyiben gyermekként nem volt tudomásod róla, mit éreztél, mikor megtudta, hogy örökbe fogadtak?
  • Kíváncsi vagy a vérszerinti szüleidre, esetleg ha vannak, a vérszerinti testvéreidre?

Ki fog neked segíteni?

A kapcsolatfelvételhez töltsd ki az alábbi űrlapot, vagy keresd bátran alapítványunk elnökét, Katona Andreát az elérhetőségei egyikén.

Katona Andrea

Az alapítvány vezetője